fbpx

איך לבחור דלתות פנים שיתאימו לעיצוב חדר השינה ?

אם בעבר דלתות הפנים היו ברוב המקרים פשוט פריט שמספק חציצה לכל חדר בבית, היום המצב שונה לגמרי: בנוסף לתשומת הלב להיבטים הפרקטיים, בחירת דלתות פנים מבוססת במידה רבה גם על שיקולים אסתטיים.

ההתבוננות גם במראה החיצוני ולא רק במהות היא כמובן חלק ממגמה רחבה הרבה יותר, ונובעת מהמודעות שהולכת וגדלה לחשיבות האסתטיקה בחיינו. בפרט אנחנו רוצים ליהנות ממראה שובה לב של כל המרכיבים בתוך הבתים – ולכן ההחלטה איזו דלת להתקין בכניסה לחדר השינה מושפעת במידה רבה מהעיצוב שלו וגם מהעיצוב של הבית באופן כללי.

מהם הצבעים הדומיננטיים בחדר השינה שלכם ?

עיצוב חדרי שינה הוא תחום שהתפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות. עם שלל אפשרויות – גם מבחינת המיטה, גם מבחינת הארונות, השידות, חיפוי הרצפה ואפילו וילונות לחדרי שינה – אנחנו יכולים ליצור את המקום המושלם עבורנו ובעצם לממש כל חלום.

הדלת שנפתחת אל המרחב שבו אנחנו ישנים אבל גם מתרגעים ובאופן כללי מוצאים מפלט מהמולת היומיום חייבת להתחבר היטב למה שקורה בתוך החדר, אם תרצו להוות מעין פרומו.

אם למשל הגוונים הדומיננטיים בחדר השינה הם בהירים, כדאי להעדיף דלת פנים לבנה. לחדר שינה מסוגנן שמתאפיין בשילובים מעניינים של שחור ולבן תתאים דלת בגוון וונגה הכהה יחסית. אם חדר השינה שלכם זכה לסגנון כפרי, שהפך לטרנדי מאוד בזכות החיבה שלנו לטבע ולמרחבים פתוחים, תוכלו לבחור את צבע דלת הפנים מבין גווני העץ השונים, כשאל הוונגה מצטרפים האלון הבהיר והאגוז הכהה יותר.

איזו דלת פנים מתאימה לחדר שינה רומנטי ?

במקרים רבים חדר השינה הוא גם חלל רומנטי במהותו, והאיכות הזו שלו באה לידי ביטוי גם בעיצוב – עם למשל וילונות לחדר שינה מבדים רכים ונשפכים, תמונות שמציגות את הקסם שבאהבה, קישוטים שיש בהם אפילו קיטשיות מסוימת, גוונים ורדרדים, תאורה עמומה ועוד אלמנטים רלוונטיים.

במקרים אלה כדאי להקנות גם לדלת הפנים נופך רומנטי. מרכיב אחד הוא הצבע, כשההעדפה היא לגוון שמנת, ועוד מוטיב שמייצר את הרומנטיקה הרצויה עוד לפני שנכנסים לחדר השינה הוא עיטורים שונים על הדלת.

דלת פנים לחדר שינה עם נוף פתוח

מגמה מעניינת נוספת לגבי חדרי השינה היא פתיחתם אל המרחב, כך שמהחלון שלהם נשקף נוף פתוח מרחיב לב. בחלק מהמקרים יש אפילו מרפסת צמודה לחדר זה, וגם היא מחברת אותו לסביבה והופכת אותו למרווח ומאוורר מאוד.

עבור חדרי שינה מסוג זה, דלת פנים הטובה ביותר היא בגוון עץ – אגוז, וונגה או אלון – כדי להמשיך את החיבור לטבע, ועוד המלצה היא להעדיף דלת למינטו. הסיבה לבחירה בדלתות למינטו היא הבידוד המוצלח שלהן, כך ששום רעש מבחוץ לא יחדור אל הבית. כמובן שהתועלת היא כפולה ומכופלת, שכן הבידוד עובד לשני הכיוונים ובמקביל גם לא חודרים דציבלים מיותרים אל חדר השינה כשהדלת סגורה.

חשיבות החיבור גם לשאר החללים בבית

הפרמטרים העיקריים לבחירת דלתות פנים לחדרי שינה מבחינה עיצובית הם כאמור המאפיינים השונים של החדר עצמו. יחד עם זאת כדאי לזכור שהדלת היא לא רק המבוא לחדר השינה אלא גם נקודת החיבור בינו לבין שאר הבית, ובהתאם כדאי להקפיד גם על הרמוניה בין הדלת לבין האלמנטים העיצוביים שבסביבתו של חדר השינה.

אופציה נוספת היא בידול מוחלט של חדר השינה מהסביבה, ואז כדאי מן הסתם לבחור דלת בעלת גוון ואופי שונים לחלוטין ביחס לעיצוב הבית. אופציה זו מתאימה מאוד לבתים שיש בהם יחידת הורים.

איך לבחור דלתות פנים שיתאימו לעיצוב חדר השינה ?
5/5

אודות דלתות בראשית

דלתות בראשית, למעלה מ-30 שנה. שאנו מתמחים בייבוא, שיווק ועיצוב דלתות פנים איכותיות.

איכות, מקצועיות ושירות ברמה הגבוהה ביותר, החל מייעוץ והכוונה ועד לביצוע ההתקנה בבית הלקוח.

צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן